pravi:
Muhammed je Allahov poslanec; in tisti, ki so z njim, so strogi do nevernikov in milostni med seboj. Vidiš jih na priklonu in na sedždi, iščejo blagodat od Allaha in zadovoljstvo. Njihov znak je na njihovih obrazih od učinka sedžde. To je njihov primer v Tevratu (tj. Tori). In njihov primer v Indžilu (tj. Evangeliju) je semenka, ki požene mladiko in jo učvrsti, odebeli ter vstane čvrsto na svojem steblu, navdušujoč sejalce – z njimi razjezi nevernike. Allah je tistim med njimi, ki verujejo in delajo dobro, obljubil odpuščanje in veličastno nagrado. (Kur'an; 48:29)
Kadarkoli je bil Allahov Poslanec, sallallahu alejhi ve sellem zaskrbljen zaradi nečesa, je poklical Bilala in mu rekel: "Spočij nas z molitvijo, o, Bilal," ki je nato zrecitiral ezan, klic k molitvi. (zabeležila Ebu Davud in Ahmed)
V raziskavah, ki so potekale v Egiptu v The National Center for Radiation Research and Technology (NCRRT), so odkrili, da padanje na sedždo (tj. padanje z obrazom na tla v čaščenju) pred Allahom, Slavljenim in Vzvišenim, človeka osvobodi telesnih bolečin, duševnih napetosti in drugih bolečin. Biologi in strokovnjaki za obsevanje hrane, ki v centru delajo pod nadzorom dr. Muhammeda Diaa Hamada, so odkrili, da sedžda zmanjšuje utrujenost, napetost, glavobol, živčnost in jezo. Sedžda prav tako igra pomembno vlogo pri zmanjševanju tveganja za nastanek raka.
Raziskovalci so ugotovili, da so ljudje izpostavljeni sevanju in večino svojega življenja preživijo v sredini elektromagnetnih polj in medijev, ki negativno vplivajo na celice v telesu, kar povzroča utrujenost in izčrpanost. Vendar padanje na sedždo pred Allahom organizmu pomaga, da se osvobodi teh nabojev, ki povzročajo bolezni sodobnega časa, kot so glavobol, mišični krči, krči vratnih mišic, utrujenost ter izčrpanost, in tudi pozabljivost ter raztresenost. Poudarjajo, da se s povečevanjem nabojev magnetnega polja, brez njihovega praznjenja, poslabša njihovo stanje in jih naredi zapletenejše, ker povzročajo motnje v mehanizmu celic in poškodujejo ter paralizirajo njihove funkcije in njihovo interakcijo z zunanjim okoljem. Posledica je povečanje rakastih tumorjev in fetalnih okvar. Znanstveniki so dokazali, da padanje na sedždo, ki predstavlja stik s tlemi, pomaga pri praznjenju viška nabojev in sprostitev telesa od njih, kot tudi pri zmanjševanju jemanja zdravil in analgetikov, ki imajo lahko nezaželene stranske učinke.
Egipčanski znanstveniki so potrdili, da se proces sprostitve začne z dotikom čela s tlemi, kakor ko se pada na sedždo, pri čemer pozitivni naboj iz človeškega telesa preide na negativno naelektrena tla. Tako telo sprosti višek nabojev. Ob padanju na sedždo človek uporablja več delov telesa, in sicer čelo, nos, dlani, kolena in prste na nogah, kar lajša in poenostavi proces sprostitve.
Komentarji
Objavite komentar