Zahod je pridobil svet, ne s superiornostjo svojih idej, vrednot ali religije, temveč s svojo superiornostjo pri uporabi organiziranega nasilja. Zahodnjaki pogosto pozabijo na to dejstvo, nezahodnjaki nikoli. - Samuel P. Huntington
Kadarkoli zahodne vlade v istem dihu omenijo orožje za množično uničevanje in muslimane, zahodni mediji svojim ljudem nemudoma posredujejo divje in noro sporočilo, da je na vidiku katastrofalen dogodek ogromnih razsežnosti. Stari evropski miti o muslimanih, ki z mečem širijo islam, so ponovno v uporabi za prenos sporočila, da so muslimani izjemno nevarni in zelo neodgovorni. Zato je nujnost razorožitve določenih držav v tako imenovanem muslimanskem svetu, postal prednostni klic zahodnih režimov v odnosu do tega sveta. V nekaterih primerih te argumente uporabljajo, da upravičijo politiko Zahoda, ko v teh državah hočejo zamenjati režim. Vendar pazljiva študija pretekle islamske vladavine nasprotuje temu popularnemu mitu, da so muslimani krvoločni ljudje, ki hrepenijo po tem, da v imenu islama iztrebijo preostanek človeštva.
Na žalost se enako ne more reči za Zahod, ki oborožen s svojo sekularno doktrino in materialističnim pogledom na svet, še naprej izkorišča, pleni ter kolonizira ogromno število ljudi, z namenom nadzora nad naravnimi bogastvi in maksimizacije dobička. V iskanju teh naravnih bogastev je Zahod uspel uničiti številne civilizacije in ljudstva, na primer Inke, severnoameriške domorodce, Azteke in Aborigine. Tisti, ki so preživeli, so bili nasilno spreobrnjeni v krščanstvo, odvzeta so jim bila posestva, nato pa so bili v verigah prodani zahodnim podjetjem in veleposestnikom. Za staroselska ljudstva Afrike, Indije, Azije, Bližnjega vzhoda in drugje, so obljube po svobodi hitro izhlapele in bile zamenjane s kolonialno oblastjo. Namesto da bi Zahod zaradi teh zločinov čutil obžalovanje, se zaradi njih še danes baha kot o svojih dosežkih.
Tehnologija, kot so topovi, pištole, strojnice, letala, iperit itn., je le pospešila kolonizacijo in izkoriščanje ljudi. Upiranje domorodcev kolonialnim gospodarjem je bilo zatrto s surovo silo, kar je pogosto vodilo v uničenje celotnih skupnosti. Ko Zahod ni uničeval staroselcev v kolonijah, so bili polno zaposleni z uničevanjem samih sebe, da v obupanih poskusih obdržijo svoje kolonije ali pridobijo nove. Obe svetovni vojni sta najboljši primer uničevalne narave zahodnih vrednot.
To je opis Starega sveta, v katerem so Angleži, Francozi in Nemci zgradili svoje imperije in si s smrtjo ter uničenjem milijonov nedolžnih ljudi nakopičili ogromno bogastvo. Ali je Novi svet, v katerem je voditeljica Zahoda Amerika, kaj drugačen?
Poglejmo primer Novega sveta in njegovega odnosa do Afganistana ter Iraka. Osvoboditev je postala okupacija, demokracija se je umaknila kolonialni vladavini, uničevanje se imenuje strateško bombardiranje, pokoli nedolžnih muslimanov pa so opisani kot kolateralna škoda. Medtem ameriška in britanska podjetja stojijo v vrsti za izkoriščanje iraške nafte ter transport energetskih rezerv Kaspijskega jezera v Evropo in Ameriko.
Islamski kalifat s človeštvom nikoli ni ravnal na tak barbarski način. Ko se je kalifat razširil v Egipt, številni koptski kristjani niso sprejeli islama in še danes štejejo približno 7 milijonov, po nekaterih ocenah pa še več. Ko je bila kalifatu priključena Indija, prebivalci niso bili prisiljeni v sprejetje islama. Indija ima danes populacijo blizu milijarde hindujcev.
Primerjajte to z iztrebljanjem muslimanov in judov na dvorih španskih inkvizitorjev, med tako močno opevano evropsko renesanso. Tisti judje, ki so preživeli špansko preganjanje, so bili toplo sprejeti v Otomanski kalifat. Pred tem so v islamski Španiji cveteli in celo zasedali nekatere pomembne položaje v družbi.
Danes bi se moral svet bolj bati uničujočih zahodnih vrednot, kot pa muslimanskega orožja za množično uničevanje. V preteklosti so bile te vrednote ostalim narodom vsiljene preko direktne kolonialne vladavine, danes pa preko tiranskih režimov lojalnih Zahodu. Torej grožnja ostaja enaka – največjo nevarnost človeštvu predstavlja konstantna želja Zahoda, da svoje vrednote nasilno razširi po svetu.
Komentarji
Objavite komentar